תפריט
072-330-3356

5 שדרוגים לעיצוב סלון מושלם

עיצוב הסלון עלול להיות משימה קשה אם לא יודעים איך לעשות זאת בצורה נכונה. קודם כל, צריך לקחת בחשבון שמדובר על החדר הכי חשוב בבית. זה המקום הראשון שהאורחים רואים כאשר הם נכנסים לבקר ואליו גם בני המשפחה מגיעים כאשר הם רוצים לנוח. שנית, העיצוב של הסלון קובע לעיתים קרובות את ערך הנכס כולו – בעיקר אם מדובר על בית שעומד למכירה או להשכרה.

אז מה עושים? הנה 5 שדרוגים לעיצוב סלון מושלם מהר ובקלות:

1. מזנון מעוצב

מזנון מעוצב הוא בדיוק מה שהסלון צריך כדי להיראות מסודר יותר. אם רוצים לשמור על מראה מאורגן ונקי של הסלון, ניתן לעשות את זה בעזרת שילוב מזנון מעוצב. את המזנון מתאימים לצבע הקירות והרצפה, לאופי השימוש בסלון מצד בני המשפחה וכמובן למקום הפנוי. השאיפה היא למקם את המזנון בצורה שתהיה מספיק נגישה עבור ההורים והילדים, אך מבלי שזה יבוא על חשבון רהיטים אחרים.

2. ספריית ויטרינה

עוד דרך טובה לשדרג את הסלון היא להכניס אליו ספריית ויטרינה. בניגוד לספרייה הרגילה שנשארת פתוחה ולכן מתכלכלת וצוברת אבק, ספריית ויטרינה מגיעה עם דלתות ייעודיות. הדלתות עצמן משדרגות את המראה של הרהיט והן מאפשרות להשתמש בו זמן רב ללא חשש.

3. קמין עץ או גז

מי שרוצה לשדרג את הסלון ולהשיג תוצאות לטווח ארוך יכול לעשות את זה בעזרת קמין עץ או גז. מבחינה פרקטית, קמינים עדיפים על פתרונות חימום אחרים כי הם זולים וחוסכים בהוצאות חשמל. יתרה על כך, גם קמין עץ וגם קמין גז בטוחים מכפי שנהוג לחשוב והם אידיאליים עבור בתי משפחות עם ילדים. למרות שהאקלים בישראל יחסית נוח, קמין עץ או גז הוא פתרון הסקה אולטימטיבי עבור סלון מעוצב ולא כדאי לוותר עליו.

4. שולחן סלון מעוצב

אי אפשר לדבר על דרכים לעצב מחדש את הסלון של הבית בלי להזכיר את השולחן. כיום אין הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשוני, אז השאלה היחידה היא כיצד משיגים אותו גם בחדר הכי חשוב של הבית. התשובה לכך היא שולחן סלון מעוצב שמאפשר לשמור על סדר וארגון בלי להתפשר על האסתטיקה. לאחר בחירת השולחן, כל שנותר הוא להתאים עבורו את מערכת הישיבה ולדאוג שלכל המשפחה והאורחים יהיה מאוד נוח.

5. תאורה

שדרוג של הסלון באמצעות תאורה מאפשר לייצר אשליה אופטית של חלל גדול ומרווח. יתרה על כך, גוף תאורה גדול שתלוי על התקרה לא תופס מקום. עצם העובדה שגוף התאורה לא תופס מקום הופך אותו לפתרון מועדף על מעצבי פנים, בעלי בתים פרטיים וגם מי שמנסה לשדרג דירות קטנות שעומדות להשכרה. את התאורה בוחרים בקפידה לפי גודל הסלון ומומלץ להתחשב גם בכמות האור הטבעית שחודרת פנימה דרך החלון המרכזי.

לסיכום, את הסלון המושלם ניתן לעצב בעזרת מזנון, ספריית ויטרינה, קמין עץ או גז, שולחן סלון וכמובן גופי תאורה. בין לבין, כדאי להקפיד לשלב בין האלמנטים הדקורטיביים ולהשתמש בהם כדי להגיע בסופו של דבר לסגנון אחיד כמו עיצוב כפרי, מודרני וכן הלאה.